Що таке електронні гроші?

05.04.2021

Електронна валюта і яку роль вона відіграє в нинішньому житті України. Електронні гроші. Це умовна назва грошових коштів, коштів, використовуваних в електронній системі банківських послуг, для безготівкових платежів і розрахунків через систему електронних платежів (СЕП).

За своєю суттю це кредитні кошти, які обертаються не за допомогою паперових, металевих грошей, а шляхом введення в сферу розрахунків комп'ютерної техніки і новітніх систем зв'язку через банківські автомати-касири (банкомати), термінали, кредитні картки і т.п. Широке ж застосування «пластикових» грошей - магнітних карток дозволяє швидко і своєчасно здійснювати взаєморозрахунки, а отже рух товарів і грошей.

Що є простіше, підійшов до банкомату - зняв готівкові, використовував термінал для оплати товару, послуг, або ж поповнив рахунок. І це не повний перелік операцій в системі електронних платежів (прийом, передачі, обробки та захисту інформації про рух коштів), таких послуг з'являється все більше і більше. Приват24 - віртуальне мобільний додаток лідер цього сегмента і мало хто з українців не знайомий на особистому прикладі з цією системою.

У всьому світі (і Україна далеко не остання в цьому напрямку країна) розвиток платіжних систем характеризується поступовим звуженням сфери використання готівки та паперових платіжних документів, переходом до нових платіжних інструментів і сучасних технологій. Тому, електронні гроші широко залучаються до обігу і стають важливим інструментом фінансової інфраструктури економічно розвинених країн. Прогрес швидко входить в життя бізнес процесів, покращує банківську діяльність, торгівлю, сферу послуг, пошту, громадське харчування, аптеки, інші суб'єкти, які сьогодні здійснюють господарські операції саме через платіжні системи, використовуючи електронні гроші.

Як бачите, гроші видозмінилися, отримали інші форми, розрахунків, але значення і ролі не змінили. Їх придумали ми як засіб звернення, міри вартості, платежів, накопичення, але вони призначені саме для служіння людству, тому нехай виконують тільки призначені їм функції, і виступають мірою добра, важливою необхідності, щастя і зрозуміло благодійності.


© 2021 Ліпчевський Андрій - бізнес аналітик | Всі права захищені
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати